Україна піднялася в рейтингу бюджетної прозорості

Україна посіла 39-е місце серед 115 країн світу в міжнародному рейтингу бюджетної прозорості. Це на 18 позицій краще за її торішні показники.

Повідомляє сайт НОВИНИ МІСТА ЛЕВА з посиланням на ua.korrespondent.net.

У міжнародному рейтингу бюджетної прозорості, який склала міжнародна організація International Budget Partnership, Україна посіла 39-е місце серед 115 країн світу.

За його словами, Індекс бюджетної прозорості у 2017 році охопив дані 115 країн світу, і це єдиний рейтинг у світі, який оцінює бюджетну прозорість.

“Україна в цьому році змогла зробити крок назустріч фінансовій прозорості, і нам вдалося підвищити свій рейтинг на 14%, що дало зростання на 18 позицій у рейтингу. І станом на сьогодні ми маємо 39-е місце у світі за фінансовою прозорістю”, – сказав він .

Тарнай зазначив, що показники України можна порівняти з показниками країн Східної Європи, а отримане місце в рейтингу відповідає цілям Міністерства фінансів увійти в топ-40 за бюджетною прозорістю.

За словами експерта, для подальшого поліпшення своїх позицій у рейтингу нашій країні доцільно розробити і впровадити процедуру коригування бюджету, забезпечити проведення незалежного аудиту Рахункової палати, а також впровадити механізми обговорення з громадськістю і виконавчою владою в процесі планування і виконання державного бюджету.

Своєю чергою перший заступник міністра фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що високий рівень бюджетної прозорості дозволяє мінімізувати зловживання і корупцію в цій сфері.

“Протягом трьох останніх років нам вдалося досягти багато чого: ми повернулися до повної процедури розгляду бюджету, і вже другий рік бюджет подається не тільки своєчасно, але й з усіма супутніми документами і аналітикою”, – сказала вона.

За словами Маркарової, також істотне підвищення бюджетної прозорості стало можливим завдяки створенню порталу використання бюджетних коштів.

“Сьогодні, після двох років роботи порталу, ми можемо впевнено сказати, що це найбільша база публічних фінансів в Україні. Вона працює 24/7. Понад 20 тис. користувачів користуються порталом щодня. Його використання безкоштовне і завжди буде таким. Ця база вже нараховує 74,5 млн трансакцій”, – додала вона, зазначивши, що на цей час на порталі зареєстровані 93% розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, коли зважати на обсяг платежів, а також 99,3% державних підприємств, при цьому якість даних перевіряється за допомогою співставлення з даними Держказначейства і періодичних перевірок.

Маркарова також зазначила, що створення порталу публічних фінансів, який є базою бюджетних витрат, було тільки першим кроком, і тепер наступною фазою стане відкритий бюджет з даними про бюджетні доходи, фінансування і запозичення.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району